Kas yra VPN?
Vienas iš paprasčiausių, bet patikimiausių būdų užtikrinti savo duomenų saugumą internete yra sparčiai populiarėjanti VPN paslauga. VPN yra angliško termino "Virtuale Private Network" trumpinys, kas lietuviškai išverčiama kaip virtualus privatus tinklas. Tai paslauga, užtikrinanti saugų Jūsų interneto ryšį. Naudojant VPN, visas Jūsų interneto srautas yra siunčiamas per šifruotą virtualų tunelį, o tai garantuoja Jūsų internetinės tapatybės saugumą.
Turinys
[slėpti]Kam reikia VPN?
- VPN apsaugo Jūsų privatumą. Naršyklės ar interneto tiekėjai negali sekti Jūsų asmeninių duomenų;
- Naudojant VPN Jūs užtikrinate savo saugumą jungiantis prie viešų "Wi-Fi" tinklų. Nenaudojant VPN ir jungiantis prie viešų saitviečių, įsilaužėliai gali pasinaudoti skirtingais būdais duomenų vagystei;
- VPN paslėpia Jūsų geografinę vietą. Naudojant VPN savo IP adresą Jūs maskuojate su išorinio serverio IP, todėl niekas negali nustatyti jūsų geografinės vietos;
- Naudonat VPN galite pasiekti daugiau turinio. Keliaujant galite nepasiekti tam tikrų svetainių, bet VPN padės šią problemą išspręsti. Be to, tam tikros transliacijos platformos savo turinį leidžia pasiekti tik iš tam tikrų regionų. Naudojant VPN tas turinys tampa prieinamu.
Kaip veikia VPN?
Naudojant VPN sukuriamas saugus ir anoniminis tunelis. Šiuo tuneliu visas iš ir į Jūsų kompiuterį keliaujantis internetinis srautas yra šifruojamas. Šiuo procesu pasirūpina kompiuteryje veikianti programinė įranga. Minėta įranga užšifruoja kiekvieną užklausą. Tokia užklausa iš Jūsų maršrutizatoriaus (angl. router) keliauja į VPN serverį. VPN serveryje užklausa iššifruojama ir perduodama svetainei, kurioje lankotės. Atsakymas iš svetainės siunčiamas į VPN serverį, vėl šifruojamas, kol galiausiai pateikiamas Jūsų kompiuteriui arba kitam įrenginiui, kuriame VPN programinė įranga užklausą iššifruoja ir pateikia Jums atsakymą.
Be to, kad duomenys šifruojami, srautas nukreipiamas ne per Jūsų tiesioginį, bet per VPN serverio IP adresą. Tai reiškia, kad svetainės, kuriose lankotės, nemato Jūsų tikrojo IP adreso, o vietoje jo pateikiamas būtent VPN serverio IP. Tai užtikrina Jūsų anonimiškumą bei galimybę būti identifikuotam kaip konkretaus regiono (pavyzdžiui Amerikos) lankytojui.
Kaip naudoti VPN?
Patogiausias ir rekomenduojamas būdas naudoti VPN yra atsisiųsti programėlę, kurią įdiegus į naudojamą įrenginį užteks įvesti savo prisijungimus ir aktyvuoti saugų ryšį. Pamokas apie VPN konfigūravimą skirtinguose įrenginiuose rasite čia.
Nepaisant lengvo naudojimo, kiekvienas VPN naudotojas turi galimybę pasirinkti skirtingus saugumo protokolus. Kiekvienas iš jų turi savus trūkumus ir privalumus (pvz. saugumo lygis). Praktiškai visais atvejais tai yra detalesni techniniai niuansai, kurių tam tikriems naudotojams gali prireikti.
OpenVPN
Išplėsti |
---|
IKEv2
Išplėsti |
---|
L2TP/IPsec
Išplėsti |
---|
PPTP
Išplėsti |
---|